+90 (232) 425 02 39 +90(530) 815 02 39 •

Ürünlerimiz

Hava Ayırıcı - Tortu Tutucu - Denge Tankı

Ürün Hakkında

                                      Hava Ayırıcı

Hava ayırıcıları ısıtma ve soğutma sistemlerinin hidrolik devrelerinde bulunan havayı sürekli olarak çıkarmaları için kullanılırlar. cihazların hava boşaltma kapasiteleri çok yüksektir. Bunlar sistemdeki mikro-kabarcık seviyesine kadar bulunan bütün havayı çok düşük basınç kayıpları ile otomatik olarak, çıkarma yeteneğine sahiptir.

  Tam olarak havası alınmış suyun sirkülasyonu ekipmanların herhangi bir gürültü, korozyon, lokalize aşırı ısınma veya mekanik hasardan arınmış olarak, en iyi koşullarda çalışmalarını sağlar.

                                         Tortu tutucular

Isıtma ve soğutma sistemlerinde  cihazlardan ve sistemde dolaşan suyun içeriğinden kaynaklanan çamur , tortu ve pislikleri tesisattan ayırarak sistemden atılmasını sağlar. Su içerisinde bulunan bu kirlilikler  ekipmanlarda aşınmaya , ısı transfer yüzeylerinde ısı aktarımını zorlaştırmaya ve verim düşüklüğüne neden olur. Tortu tutucular sayesinde bu temizlik işlemi çok kolay şekilde tek bir vana açılması ile drenaj işlemi gerçekleştirilmektedir.

                                     Denge Tankı

Tesisatlarda kullanılan akışkan sıvı tesisattan kazana geri dönerken ısı kaybına uğranaktadır.Isı farkının ortaya çıkması kazanda ısıl gerilmelere neden olur ve kazanın kullanım süresini  azaltır. Denge kabının ana görevi tesisattan gelen soğumuş akışkanın kazandan gelen sıcak suyla karışarak ısıl dengeyi sağlamaktır. Böylece ısıl dengeler minumuma indirgenmiş olur. Üzerine bağlanan sensörle de sıcaklık kontrol edilebilir.

 

 

 

 

 

Teknik Detaylar

 Hidrolik bir devre içinde bulunan havayı yüksek derecede ayırma etkinliğiyle sürekli çıkarma yeteneğine sahiptirler. Bir devreden çıkarılacak hava miktarı çeşitli parametrelere bağlıdır: bu sirkülasyon hızı ve basınç değerlerinin düşmesine bağlı olarak artmaktadır. maksimum hızda, sadece 25 devridaim sonrasında, yaklaşık yapay olarak devreye sokulan bütün hava, devre içindeki basınca göre değişken yüzdelerde olmak üzere hava giderici tarafından ortadan kaldırılır.

Hava ayırıcı, ısıtma tesisatında kazan çıkış hattına, soğutma tesisatında dönüş hattına bağlanır.

 Çalışma Sıcaklığı: 0 – 110 °C

 Çalışma Basıncı: 0 – 10 bar

 

            Tortu Tutucu

Tortu tutucular, sistemdeki kirliliğin  tesisattan boşaltma vanası yardımıyla atılmasını sağlar.Tesisat dönüş hattına bağlanır.

 Çalışma Sıcaklığı: 0 – 110 °C

 Çalışma Basıncı: 0 – 10 bar

 

            Denge Tankı

Kazan devresiyle ısıtma devresi arasında hidrolik etkilenme olmaz. Kazanlar ve ısıtma zonları uygun su debisi altında çalışır.Isıtma devresi kontrol sistemlerinden bağımsız olarak tek veya çok kazanlı sistemlerde  kullanılabilir.Denge kabının her iki tarafındaki ayar elemanları optimal çalışır. (Üç yollu vana)Kazan devresi ve ayar elemanları daha problemsiz boyutlandırılır.

Çalışma Sıcaklığı: 0 – 110 °C

Çalışma Basıncı: 0 – 10 bar

Diğer Ürünler

Ürünü İncele

Genleşme - İmbisat Tankı

Ürünü İncele

Pompa İstasyonu

Ürünlerimiz Hakkında Detaylı Bilgi Almak İster misiniz ?Şimdi Arayın !